Virusas: apsauginių kaukių veiksmingumas

0 3

Respiratoriai, vienkartinės, medžiaginės ir kitos apsauginės kaukės tapo labai aktualios vos prasidėjus koronaviruso bangai. Kuo daugiau sveikatos sutrikimų ir mirčių ši infekcija paskatindavo, tuo labiau žmonės stengiasi save apsaugoti. Karantino metu kaukės buvo griežtai privalomos, tačiau jam pasibaigus jos reikalingos tik uždarose viešose vietose. Tai reiškia, kad dar ilgą laiką žmonės saugos save kaukėmis, todėl verta žinoti kurie variantai yra veiksmingi ir kurių rinktis nereikėtų. Žinoma, sveikam asmeniui kaukės išvis nėra itin reikalingos, tačiau jei būnama viešoje vietoje tarp žmonių, kurie neaišku ar nešioja virusą ar ne, kaukė gali padėti. Ypač jeigu ir jie yra su kaukėmis. Būtent taip stabdomas viruso plitimas ar bent jau sumažinami jo plitimo šansai.

Geriausios apsauginės kaukės yra respiratoriai, kurie filtruoja ore esančias daleles ir nors neapsaugo šimtu procentu, filtruoja tikrai nemaža procentą. Tarkime FFP2 respiratoriai filtruoja 94 procentus dalelių, o FFP3 respiratorius filtruoja 99 procentus, todėl  tai yra vienas geriausių pasirinkimų. Vienkartinės kaukės irgi suteikia apsaugą, tačiau ji labai trumpa palyginus su respiratoriais. Dažniausiai kaukės būna veiksmingos apie porą valandų, o daugiausiai su jomis galima būti ne ilgiau 4 valandų. Respiratoriai gali saugoti ir 8 valandas, na, o medžiaginės kaukės išvis apsaugos normalios nesuteikia.

Su medžiaginėmis kaukėmis neapsisaugosite nuo aplinkoje esančių mikroorganizmų, tačiau sergantysis su ja paskleistų mažiau dalelių į orą, kurios gali būti pavojingos aplinkiniams. Taigi, iš esmės tokią kaukę nešiojant visiems uždaroje patalpoje, virusas gali būti pristabdytas, tačiau kitokiu atveju, jos neturi reikšmės.

Respiratorius dažniausiai renkasi tikrai savo sveikatą apsaugoti norintys asmenys. Yra trijų tipų kaukės – FFP1, FFP2, FFP3. Viruso akivaizdoje, svarbūs tik FFP2, FFP3 respiratoriai, kurie gali gerai filtruoti virusus, bakterijas ir kitus mikroorganizmus, galinčius sukelti ligas ar prastą jautimąsi. Jie taip pat saugo nuo dulkių, oro taršos, kai kurių aerozolių. FFP1 respiratorius labiau tinkamas saugantis nuo nedidelio kiekio dulkių, todėl labai lengvai yra pritaikomas dirbant statybose, žemės ūkyje ir panašiose srityse.

Komentarai
Kraunama...