Valties pasirinkimas: kokia tinkamiausia žvejybai?

0 5

Žvejyba yra labai dažnas užsiėmimas. Nors dažniausiai tokį hobį turi vyrai, tarp jų gretų galima pastebėti ir moterų, kurioms tai puikus atsipalaidavimo būdas ir galimybė pabūti gamtoje. Žinoma, be meškerės žvejyba nevyktų, o prie viso to kartais reikia ir papildomų atributų, kurie prisideda prie sėkmingesnės žvejybos. Vienas iš puikių būdų šį procesą padaryti dar smagesniu yra valtys, su kuriomis galima žvejoti ne tik nuo vieno kranto, bet ir nuo kelių arba tiesiog vandens telkinio viduryje. Tie, kurie su valtimis jau susipažinę ir puikiai supranta, kas jiems patogiausia, tikrai neužtruks jos išsirinkti. Dažnai paturėjus valtį, greitai galima suprasti kuo vienų ar kitų savybių turinti valtis yra geresnė. Perkantiems valtį pirmą kartą, viskas gali atrodyti daug sunkiau, nes norisi išsirinkti kuo geresnį daiktą, tačiau nėra tiek daug žinių, kurios padėtų apsispręsti. Įvertinkite ko tikitės iš valties, ar bus reikalingi valties varikliai, kam ji bus naudojama ir pasirinkimas iškart palengvės.

Pirmiausia daugelis svarsto apie medžiagą, iš kurios būna pagaminama valtis. Jei neturite kokio nors svarbesnio tikslo nei žvejoti ar tiesiog pasiplaukioti, tuomet aliuminės ar plastikinės valtys jums neturėtų labai rūpėti. Tokiu atveju bene geriausia medžiaga, kuri yra ilgaamžė, atspari daugeliui kenksmingų aplinkos veiksnių, yra pvc audinys. Pripučiamos valtys dažniausiai būna geras pasirinkimas ne tik pirmą kartą perkantiems tokį daiktą, bet jau ir kurį laiką valtis perkančiam žmogui.

Tuomet nuspręsti reikia ir apie tai ar reikalingi valties varikliai. Tai svarbu todėl, kad yra begalės valčių modelių, rūšių, gamintojų. Vienos valtys yra pritaikytos varikliams, kitos ne. Jei perkama valtis, kuriai valties varikliai yra nepritaikyti ir negalimi primontuoti, tuomet užsinorėjus variklio, teks keisti valtį. Jei iškart domina valtys su tokia galimybę, jos bus universalesnės. Kitaip sakant, jei gerai neapgalvosite, ateityje išleisite daugiau pinigų. Valtis su pritaikyta vieta varikliui galės būti naudojama ir plaukiojantis irklais, tad kad ir ką sugalvotumėte ateityje, valties nereikės keisti, kas leidžia šiek tiek sutaupyti.

Komentarai
Kraunama...