Valčių pasirinkimas: kas tinka žvejybai?

0 5

Orams atšilus ne tik vykstama dažniau stovyklauti prie ežero ar kito vandens telkinio, bet ir dažniau pasirenkama žvejyba kaip atpalaiduojanti pramoga. Šaltuoju sezonu tokia pramoga tikrai ne visus džiugina, tačiau saulei sugrįžus ir vėl galima pasilepinti tokia veikla. Kai kuriems tai puikus būdas pabėgti arčiau gamtos, o kai kuriems tai labai malonus atpalaiduojantis ir nuo rutinos pasislėpti leidžianti pramoga. Jeigu ir jūs mėgstate pažvejoti, greičiausiai ne kartą pagalvojote apie valtį, kuri pagerina žvejybą, paįvairina kasdienybę ir leidžia pasidžiaugti puikiais pasiplaukiojimais. Toks daiktas puikus ir tuomet kai norisi su šeima papramogauti netoliese esančiame ežere arba kai stovyklaujama ir norima apžiūrėti apylinkes, pasigrožėti supančia gamta. Jeigu domina pripučiamos valtys, bet vis dar nežinote kaip išsirinkti tai, kas tinka ir žvejybai, straipsnyje rasite kelis patarimus.

Kaip pirmam kartui, tikrai nereikia aliuminių ar plastikinių valčių, kadangi savo funkciją puikiai atlieka ir pripučiamos valtys. Jei norisi ko nors įdomesnio ir galite sau tai leisti, galimi kateriai, kurie leidžia smagiau skrieti per vandens telkinius. Žinoma, tai daug didesnė investicija, todėl populiariausiu variantu vis dar lieka pvc valtys, kurios yra ilgaamžės, atsparios aplinkai ir tikrai tarnauja ne vieną sezoną. Kateriai dažniau pasirenkami kai yra skiriami tik pramogai, greitiems pasiplaukiojimams, o pripučiama valtis, ypač jei su kietu dugnu ir varikliu, gali tarnauti labai universaliai.

Kietas dugnas rekomenduojamas visiems žvejojantiems, kadangi tai užtikrina stabilumą. Jeigu kieto dugno valtis dar ir su varikliu, tuomet ir kateriai neatrodo tokie reikalingi. Kietas dugnas gali būti iš aliuminio ar faneros, todėl žvejojant galima ir atsistoti, o ir ilgiau būnant vandenyje, jaučiasi didesnis patogumas nei būnant valtyje su pripučiamu dugnu. Puikiausia tai, kad su pripučiamomis valtimis nereikia labai daug dėmesio skirti transportavimui, nes jos labiau patogios, ypač jei išleistas oras. Tuomet pripučiamos valtys gali būti vežamos net ir automobilyje, be jokios priekabos. Kateriai, aliuminės ar plastikinės valtys be priekabos negali būti vežamos, tad tai kartais gali sukelti nepatogumų, nebent naudoti valtį žadama visuomet toje pačioje vietoje.

Komentarai
Kraunama...