Vaiko kambario pokyčiai pradėjus lankyti mokyklą

0 41

Vaikui ruošiantis pradėti eiti į mokyklą, reikia pradėti galvoti ir pasikeitimus vaiko kambaryje. Tiek vaikiški tapetai, tiek maži vaikų kambario baldai turės keistis į vyresniems vaikams pritaikytus baldus. Naujas gyvenimo etapas, kai vaikas pradeda mokytis, reiškia, kad laiko žaislams turės likti vis mažiau, o vietą pradės užimti vadovėliai ir knygos. Kad vaikas nesijaustų taip, lyg niekas nebūtų pasikeitę, reikia jam padėti įvažiuoti į atsiradusias permainas, o kambario atnaujinimas yra vienas iš jų.

Pats svarbiausias pasikeitimas, kuris yra daromas ne dėl išvaizdos ar noro, kad vaikas jaustųsi gerai yra darbo zona. Darbo stalas ir kėdė bei kitos smulkmenos yra paprasčiausiai privaloma, nes kitaip vaikas neturės vietos, kurioje galėtų taisyklingai sėdėdamas atlikti namų darbus ir panašius dalykus. Bet koks stalas tikrai netiks, nes visi darbo baldai turi būti derinami prie vaiko ūgio, svorio ir kitų matmenų. Netinkami vaikų kambario baldai turės įtakos vaiko stuburo iškrypimams, regai ir dar daugeliui kitų dalykų, kurie tik kenks.

Šiek tiek mažiau būtini dalykai, tačiau labai naudingi yra ir vaikiškų tapetų atsisakymas, nes jie leis vaikui jaustis labiau suaugusiu. Jei vaikas nori spalvų, jų drausti nereikia, tačiau mašinėlių ir gėlyčių atvaizdų reikėtų atsisakyti. Tokie tapetai vis tiek keisis paauglystėje, tad juos galima pakeisti ir iškart pradėjus eiti į mokyklą.

Kompiuteris dažnai tampa labai reikalingu dalyku pradėjus mokytis mokykloje, todėl jeigu žadate statyti kompiuterį vaiko kambaryje, tai tikrai neturėtų būti jo rašomasis stalas. Kompiuteriai blaško ir neleidžia ramiai pasidaryti to, ko reikia, todėl jį reikia statyti nuošaliai. Jei kambarys nėra pakankamai didelis, kad turėtų kelias zonas, kompiuterį galima laikyti ir svetainėje. Žinoma, vaikui paaugus kompiuteris galės atsirasti ir jo kambaryje, tačiau iki paauglystės nereikėtų, kad kompiuteris būtų visuomet šalia.

Vaikų kambario baldai tikrai svarbiausia, bet, kad vaikui būtų jauku, leiskite jam pasikabinti plakatų, kurie jam suteiktų jaukumo ir grožio kambariui. Tuomet jam nauji dalykai neatrodys tokie svetimi ir jis galės mėgautis dekoracijomis. Galima vaiko kambarį papuošti ir tokiais dalykais kaip abėcėlė, žemėlapis ar panašiais dalykais, kurie vaikui būtų įdomus ir tikrai naudingi.

Komentarai
Kraunama...