Sužinokite, kokios yra pagrindinės išmetimo sistemos dalys

0 4

Daugeliui žmonių jų vairuojamas automobilis yra kur kas daugiau, nei susisiekimo priemonė, padedanti patogiai pasiekti kelionės tikslą. Be abejonės, tinkamai prižiūrėtas, išpuoselėtas automobilis atrodo reprezentatyviai ir atkreipia aplinkinių dėmesį. Šiam tikslui pasiekti dažnai pasitelkiamos ir tokios nedidelės, tačiau svarbios detalės kaip automobilių duslintuvų antgaliai, duslintuvo bakeliai ir kiti.

Daugelis žino, kad automobilių išmetimo sistema yra sukonstruota taip, kad išmetamosios dujos būtų surinktos iš variklio cilindrų ir patektų į atmosferą, o ne Jums į automobilio saloną. Ši sistema slopina triukšmą, kai dujos yra išmetamos į atmosferą ir padeda sumažinti išmetamųjų dujų toksiškumą. O kokios yra pagrindinės išmetimo sistemos dalys?

Šių laikų transporto priemonių visą išmetimo sistemą dažniausiai sudaro tokie komponentai:

Išmetimo kolektorius. Ši detalė surenka išmetamąsias dujas į centrinį vamzdį ir, taip pat, užtikrina variklio degimo kamerų valymą.

Centrinis vamzdis. Jis yra naudojamas tolimesniam išmetamųjų dujų transportavimui. Šis vamzdis subalansuoja variklio sukurtus temperatūros svyravimus bei virpesius.

Katalizatorius. Katalizatoriai žymiai sumažina išmetamųjų teršalų toksiškumą, ir varikio skleidžiamą garsą.

DPF/Suodžių filtras. Jo paskirtis yra surinkti išmetamąsias kietąsias daleles(suodžius), šie filtrai yra tik dyzeliniuose varikliuose.

Rezonatorius arba vidurinis duslintuvas. Naudojamas triukšmo lygio mažinimui bei subalansuoti išmetamųjų dujų srauto pulsavimą.

Pagrindinis arba galinis duslintuvas. Jis užtikrina galutinį triukšmo malšinimą.

Sandarikliai, tarpikliai ir jungtys. Visi išmetimo sistemos komponentai vieni su kitais yra sujungti vamzdynu, o jų jungtys gali būti sandarinamos tarpikliais.

Tvirtinimo detalės. Metaliniai-guminiai tvirtinimai užkerta kelią vibracijai patekti į automobilio kėbulą.

Duslintuvo antgaliai. Jie dažniausiai dedami norint pagerinti automobilio išvaizdą.

Žinoma, su laiku išmetimo sistemos dalys ,veikiamos aplinkybių, dūlėja ir ima lūžti, surūdyja ir nebeatlieka savo darbo taip, kaip turėtų. Pastebėjus gedimą, ar išgirdus nemalonų garsą, sklindantį iš mašinos apačios, derėtų kreiptis į srities specialistus, kurie padės išsiaiškinti problemą ir sutvarkyti automobilį.

Komentarai
Kraunama...