Spintelių taisymas: kaip sutvarkyti baldus namuose?

0 3

Ne visuomet norisi išmesti puikų balda vien dėl to, kad atsirado kokia nors problema. Žinoma, visiškai sulūžusio baldo pataisyti ne visuomet įmanoma, tačiau kai kurias problemas tikrai galima išspręsti. Dažnai daugiau problemų atsiranda su spintelėmis, kurios turi stalčius. Kadangi gedimai būna tikrai smulkūs, kiekvienas gali pabandyti namuose juos panaikinti. Pastebėjus, kad atsirado trikdžių bandant atidaryti stalčių arba kad nesilaiko varžtai, pasinaudokite patarimais ir džiaukitės baldu, kuris bus toks pats funkcionalus lyg naujas.

Mažiausiai problemų pasitaiko su metaliniais baldais, nes jie yra labai tvirti, todėl, jei naudojamos metalinės dokumentų spintos namuose ar darbe, su stalčių, varžtų ar dugno įdubimo problemomis nesusiduriama. Vienintelė problema, kuri gali pasitaikyti po ilgo metalinės dokumentų spintos naudojimo tai dažų atsilupimas. Kad baldai iš metalo atrodytų šiltesni, jie dažniausiai yra dažomi įvairiausiomis spalvomis, tačiau dažai nėra amžini, o atsilupusios vietos tikrai nepuošia nei namų, nei darbo vietos. Taigi, vertėtų nušveisti dažus ir perdažyti spintelę. Dažų reikia ieškoti specialių, kurie gerai sukimba su metalu, tuomet dar ilgai nereikės spintelės naujinti. Kadangi metalinės dokumentų spintos ir kiti metaliniai baldai yra ilgaamžiai, tai perdažyti juos per gyvenimą tikrai bent porą kartų prireiks. Žinoma, tai labai priklauso nuo dažų kokybės ir tinkamumo.

Paprastuose naktiniuose staliukuose, medinėse spintelėse su stalčiais labai dažnai atsiranda stalčių neatsidarymo problema, dėl kurios baldo tikrai nereikia išmesti. Labai dažnai u-tenka išimti stalčių ir išvalyti bėgelius. Taip pat galima juos patepti ar papurkšti specialia priemone, kuri pagerina stalčių atsidarinėjimą. Jei pastebėjote, kad bėgeliai pernelyg sulankstyti, tuomet geriausias būdas sutvarkyti viską – nusipirkti naujus bėgelius.

Ne metaliniai stalčiai labai dažnai iškrypsta, atsiranda įdubimas dugne. Taip nutinka dėl didelio kiekio daiktų, kurie būna sugrūdami į stalčių. Tokiais atvejais dugną reikia sutvirtinti, tarkime, fanera – ją priklijuokite prie dugno, o geriausia jei pritvirtinsite varžtais. Svarbiausia viską sutvarkyti taip, kad pritvirtinta fanera nekeltų problemų stalčiaus atsidarinėjimui. Gerai pritvirtinus stalčius ne taip greitai deformuosis, tačiau geriausia į jį nebedėti tiek daug sunkių daiktų.

Komentarai
Kraunama...