Šildymas namuose

0 3

Apsišildyti namus būtina kiekvienam, todėl atėjus laikui atsinaujinti senus ar įrengti naujus namus, tenka gerai pagalvoti koks šildymas būtų patogiausias. Vieni renkasi lengvesnę priežiūrą, kiti praktiškumą ir mažesnes kainas. Dar kai kuriems taip pat rūpi ir interjeras, todėl kartais galima pastebėti kaip pasirenkami ne katilai, o židiniai ar krosnelės, padedančios susikurti namuose jaukumą. Blogų variantų apsišildyti namus tikrai nėra, tačiau reikia atsižvelgti į labai daug dalykų, kurie gali turėti įtakos. Dažniausiai pasirenkamas dujinis šildymas, kieto kuro katilai arba židiniai. Visiems šiems variantams reikalingi ir kaminai, kas naujuose namuose ne visada būna įrengiama, jei apie šildymą nebūna pagalvota prieš pabaigiant namo statybas.

Kaminai gali būti sukonstruojami ir vėliau, tačiau ne visi nori tuo užsiimti, todėl pasirenkami elektriniai katilai arba židiniai varomi elektra. Toks sprendimas nereikalauja nei kamino, nei kitokių sudėtingesnių sprendimų ar projektų. Galima ganėtinai greitai džiaugtis šiluma namuose, tačiau ne visiems tinka kaštai. Kai kuriems norisi pigesnių alternatyvų, todėl pasirenkamas kūrenimas malkomis, kuris leidžia džiaugtis praktiškumu, tačiau tokį katilą kūrenti gali būti sunku fiziškai, nes reikia užkurti, pildyti malkomis.

Dujiniai katilai paskutiniu metu pasirenkami vis dažniau, kadangi nors tai nėra toks pigus būdas kaip kieto kuro katilai ir jų išlaikymas, tačiau palyginus paprastumą jais rūpinantis ir kūrenantis, galima sakyti, kad tai vienas geriausių variantų. Neturintiems galimybių nuolat įdėti daug darbo į kūrenimą, dujinis šildymas tikrai džiugins.

Granuliniai katilai taip pat populiarėja. Tai katilas į kurį pilamos specialios granulės – jos turi būti pilamos apie kartą ir savaitę, todėl kurį laiką galima džiaugtis tuo, jog nieko nereikia daryti norint džiaugtis šiluma namuose. Kadangi tai skaitosi kieto kuro katilas, kaminas jam taip pat reikalingas.

Kaminai, jei tokio neturite, gali būti greitai įrengiami, tuomet galima bus pasirinkti bet kokią šildymo sistemą ir džiaugtis saugumu bei geru šilumos pasiskirstymu. Kaminai gali būti labai įvairus, o tarp šiuolaikinių pasirinkimų nesunkiai randami ir keraminiai, ir nerūdijančio plieno kaminai.

Komentarai
Kraunama...