Šildymas: kieto kuro katilų pliusai

0 1

Šaltasis sezonas jau čia pat, o vis žemėjanti temperatūra praneša apie tai, kad namams reikia daugiau šilumos. Tiems, kurie naujai statosi individualų namą arba ruošiasi keisti šildymo sistemą, reikia gerai pasidomėti apie visas esamas galimybes. Vienas populiariausių ir daugelio geriausiu tituluojamas pasirinkimas yra kieto kuro katilai. Žinoma, kai kuriais atvejais toks pasirinkimas nėra geriausias sprendimas, viskas priklauso nuo namo, vietos ir daugelio kitų dalykų. Tačiau tais atvejais kai galima pasirinkti kieta kurą namų apsišildymui, jis labai rekomenduojamas. Taip yra ne be reikalo – toks šildymo būdas tikrai turi daug privalumų, kurie lemia daugelio sprendimą. Taigi, kokie yra tie kieto kuro katilų pliusai?

Vienas iš esminių pliusų yra kaina, kuri palyginus yra nedidelė. Šildymas malkomis, anglimis ir kitokiu kietu kuru yra vienas pigiausių būdų turėti šiltą aplinką namuose. Žinoma, tas pigumas taip pat priklauso ir nuo katilo efektyvumo. Jei efektyvumas prastas tai kietas kuras nebus efektyviai išnaudojamas. Puiku tai, kad tarp kieto kuro puikuojasi labai daug skirtingų galimybių. Galima kūrenti ne tik malkomis, bet ir briketais, anglimis, medienos atraižomis ir kt. Toks katilas gali būti labai plačiai panaudojamas, todėl kad ir ką pasirinksite, namuose bus šilta ir smagu. Geriausia atsirinkti kurą, kuris jums bus patogiausias ir nereikalautų sunkaus darbo prižiūrint katilą.

Katilai gali skirtis valdymu, todėl galima pasirinkti lengviausiai prižiūrimus katilus, pagal poreikį. Pavyzdžiui, kai kurie katilai gali leisti reguliuoti temperatūrą visose kambariuose. Taip pat svarbu atsižvelgti į galingumą, nes katilai pritaikomi pagal individualų namą. Per mažas galingumas neužtikrins šilumos namuose, o per didelis gali būti labai brangus malonumas, todėl teks už šildymą mokėti kur kas daugiau nei reikia.

Vienintelis trūkumas, kai pasirenkami kieto kuro katilai, yra tai, kad reikia turėti vietos, kurioje būtų sandėliuojamas kietas kuras. Atsargos, ypač tokios kaip malkos, tikrai užima nemažai vietos. Turintiems didelius rūsius, garažus ar specialiai tam įrengtas vietas tikrai nekils jokių nesklandumų, o neturintiems teks apmąstyti atsargų laikymo variantus.

Komentarai
Kraunama...