Respiratorių tipai ir jų skirtumai

0 6

Didelis susidomėjimas respiratoriais ir veido kaukėmis atsiranda tuomet, kai už lango siautėja gripai bei virusai. Kadangi šiuo metu didelę grėsmę pasauliui kelia koronavirusas, kaukių gamyba tikrai stipriai išaugo, nes kiekvienas nori apsisaugoti nuo ligos ir bereikalingų komplikacijų. Žinoma, tam, kad būtų galima gyventi saugiau, nesibaiminant dėl susirgimo virusu, reikia nepamiršti, jog labai svarbu stiprinti imunitetą, gyventi sveikiau, jog organizmas net ir pasigavus virusą, nesunkiai su juo susidorotų. Tačiau, išėjus į viešas vietas apsaugą tikrai padidins ir suteiks respiratoriai. Nors daugelis renkasi vienkartines veido kaukes ir jas nuolat keičia, respiratoriai suteikia kur kas geresnę apsaugą. Jie yra su filtru, kuris nepraleidžia daugelio kenksmingų medžiagų per kaukę, todėl kvėpuojama švaresniu oru.

FFP3 ir FFP2 respiratoriai yra geriausias pasirinkimas, nes FFP1 respiratorius apsisaugoti nuo virusų greičiausiai nepadės. Visgi ši kaukė labiau skirta tiems, kurie dirba dulkėtoje aplinkoje. Pagrindinės šio respiratoriaus funkcijos yra tai, kad jos apsaugo nuo nedidelio dulkių kiekio, aerozolių. Prasiskverbimas pro šia kauke yra apie 80 procentų. Kiti respiratoriai yra kiek stipresnės apsaugos, todėl jei norima apsisaugoti nuo bakterijų ir virusų, reikia rinktis juos.

FFP2 respiratoriai suteikia geresnę apsaugą nuo dulkių, todėl ir vidutinis dulkių lygis jiems nėra baisus. Ši kaukė taip pat saugo nuo daugelio bakterijų, o prasiskverbimas yra kur kas mažesnis nei FFP1 kaukės – tik 8 procentai. Būtent todėl toks respiratorius gali būti naudojamas ne tik statybose, medicinos įstaigose ar atliekant žemės ūkio darbus, bet ir norint neužsikrėsti nuo kitų gripu, virusu.

Nors FFP2 respiratoriai tikrai suteikia neblogą apsaugą, visgi stipriausiai apsaugoti gali FFP3 kaukės, kurios ne tik susidoroja su didesniu dulkių kiekiu, bet ir įvairiausiais nesaugiais milteliais, jei dirbama su chemikalais farmacijos pramonėje. Tai puikiai virusinėms ir bakterinėms infekcijoms pritaikyta kaukė, kuri saugo nuo jų plitimo lašeliniu būdu. Prasiskverbimas į tokios kaukės vidų yra apie 2 procentai. Taigi, norint geros apsaugos būnant viešoje vietoje puikiai tiks FFP3 ir FFP2 respiratoriai.

Komentarai
Kraunama...