Priminimas kaip teisingai naudoti veido kaukes

0 3

Kaukės ir respiratoriai, kurie naudojami apsisaugoti nuo viruso yra, pirmiausia, skirti sergantiems asmenims tam, kad kosėjant ar čiaudėjant nebūtų paskleidžiamas virusas. Kai kurie asmenys gali visiškai nejausti koronaviruso simptomų ir labai lengvai su juo susidoroti, todėl kartais net nežinoma ar sergama. Nesisaugodami tokie žmonės gali paskleisti virusą kitiems, kurių organizmas į virusą sureaguoja ne itin teigiamai. Koronavirusas gali paveikti žmones skirtingai, viskas priklauso nuo imuniteto, turimų ligų, sveikatos sutrikimų ir panašių dalykų. Vieni nieko nejaučia, o kitiems tai gali baigtis mirtimi. Jau įvykusios mirtys dėl viruso tikrai gąsdina, todėl vis daugiau žmonių supranta kodėl apsauginės kaukės tokios svarbios dabartinėje žmonių kasdienybėje.

Viešose vietose kaukės yra svarbiausios, karantino metu daug kur jos netgi buvo privalomos. Visai neužilgo jos vėl bus turimos nešioti viešose vietose, kur būriuojasi daug žmonių. Dėl šios priežasties labai verta prisiminti kaip jos turi būti naudojamos ir kuomet jos yra svarbiausios. Taip apsisaugojama nuo užkratų daug geriau. Viena svarbiausių klaidų, kurią daro žmonės yra tai, jog naudoja vienkartinę kaukę kelis kartus, tikėdamiesi, jog tai nieko blogo. Tačiau panaudota kaukė tikrai nebesudaro jokios apsaugos, kai yra prieš tai panaudota kelis kartus. Iš tiesų tokia kaukė veiksminga ir tinkama apsisaugojimui būna apie kelias valandas, o kartais ir mažiau. Jai sudrėkus virusai lengvai per jas pereina, todėl nebelieka jokio filtravimo. Per dieną tokią kaukę gali tekti keisti net du kartus. Apsauginės kaukės nuo veido turi būti nuimamos vengiant kontakto, todėl patariama ją nuimti laikant už raištelių ir iškart išmesti. Prieš dedantis kitą kaukę rankas reikia dezinfekuoti ar nusiplauti.

Naudojant respiratorių reikia užtikrinti, jog neliks jokių tarpų, kitaip kenksmingos dalelės gali pro juos prasiskverbti. Tokios apsauginės kaukės turi gerą filtrą, todėl veiksmingiausios jos yra tik tinkamai jas užsidėjus ir priglaudus prie veido. Jei jaučiate, jog kažkur yra tarpas, tuomet kaukę reikia geriau prispausti ir pritvirtinti. Kvėpuojant reikia jausti, kad oras skverbiasi per pačią kaukę, jos filtrą.

Komentarai
Kraunama...