Patogumas: kas svarbu dirbant sėdimą darbą?

0 4

Dalis žmonių dirba sėdimą darbą didžiąją dalį dienos net penkias dienas per savaitę. Nors daugelis galėtų sakyti, kad tai itin patogu, nepavargstama, nes nėra jokio fizinio krūvio, tačiau tai nėra tiesa. Sėdėjimas kelias valandas tikrai kenkia sveikatai ir turi neigiamos įtakos ir žmogaus sveikatai, kas tikrai nėra gerai. Ilgai sėdint tikrai kūnas nesiilsi, nes kai žmogaus raumenys būna įsitempę ir toliau dirba, todėl labai dažnai jie persitempia, kas lemia vėliau atsirandantį skausmą. Dirbant sėdimą darbą reikia kuo dažniau atsistoti, pasivaikščioti, nes kitaip būna gana sunku ištverti visą darbo dieną.

Sėdimą darbą gali palengvinti keli dalykai. Vienas iš jų yra ergonomika, kuri turėtų būti pritaikyta biure. Tuomet kompiuterio stalas, kėdė ir kiti naudojami baldai yra reguliuojami, kuo labiau prisitaikantys prie individualaus žmogaus. Tarkime, jei kompiuterio stalas lengvai reguliuojasi pagal ūgį, galima prie jo sėdėti taisyklingai kiekvienam žmogui, kas turi teigiamos įtakos. Taip pat prie reguliuojamo stalo dirbti galima ir stovint, taigi, keičiant pozicijas, žmogaus sveikata bus daug geresnė, nuo to ir produktyvumas kils.

Reguliuojama kėdė irgi labai reikalingas dalykas. Kėdėje turi būti reguliuojamas ne tik aukštis bet ir atlošas, nes tai dalis, kuri leidžia nugarai pailsėti ir apsaugo nuo skausmų. Atlošas perima dalį apkrovos, todėl kuo jis patogesnis ir kuo daugiau reguliavimo yra tuo geriau. Kėdės aukštis, kaip ir kompiuterio stalo turi derėti prie žmogaus ir, žinoma, tarpusavyje.

Kompiuterio ekranas turi būti akių lygyje, taip mažiausiai bus kenkiama akims. Žinoma, dabar daugelis perka nešiojamus kompiuterius, dėl ko tenka žiūrėti į kompiuterį ne tiesiai, o žemyn, o tai irgi nėra gerai, nes paskatina kaklo skausmus. Lygiai taip pat būna, kai naudojamasi išmaniuoju telefonu – žiūrima į apačią, o nuo to pradeda skaudėti sprandą. Taigi, geriausia yra rinktis kompiuterį, kurio ekranas galėtų būti priderintas prie žmogaus patogumo. Nešiojamą kompiuterį galima statyti ant knygų ar dėžutės ir prijungti prie jo pelę ir klaviatūrą, kuri būtų žemiau. Jei tai neatrodo vizualiai dailus variantas, geriau pirkti stacionarų kompiuterį.

Komentarai
Kraunama...