Nuo ko pradėti norint žvejoti?

0 5

Daugelis turi savo hobius – vieniems tai pasivažinėjimai, kitiems lipdukų rinkimai, dar kitiems patinka užsiimti rankdarbiais ar važinėtis kartingais, tačiau viena populiariausių pramogų, kuria itin mėgsta vyrai yra žvejyba. Nors dažnai stovyklaujant tai daroma tam, kad būtų galima skaniai žuvies pasikepti ant laužo, tikrai pasitaiko atvejų, kai žvejojama dėl pačio proceso, kuris labai atpalaiduoja. Buvimas gamtoje visuomet veikia raminančiai, o pats žvejybos procesas duoda dar ir atlygį – jei mokama gerai žvejoti, galima ir kalną laimikių parsivežti. Žinoma, žvejyboje taip pat reikia žinių, neužtenka įmerkti bet kokiu kabliuko ir tik laukti. Reikia ir įrangos, išmanymo, mokėjimo kabliukus rišti, masalą parinkti. Jei dar tik galvojate išmėginti tokį hobį, tuomet šis straipsnis jums pravers, nes čia rasite puikių patarimų ko reikia žvejui.

Žinoma, pagrindinis dalykas, kuris bene svarbiausias – tai meškerė. Pirmiausia siūloma įsigyti plūdinę, kadangi tai yra meškerė, nuo kuriuos dažniausiai ir prasideda žvejų hobis. Geriausia ši meškerę naudoti pavasarį, kai ledas nutirpsta. Taip pat gali būti sėkmingas ir rudens sezonas. Šiuo metu didelė tikimybė yra pagauti kuojas. Paprastai žvejybai užteks meškerės, ritės, valo, plūdės ir masalo. Galima bandyti pažvejoti ežere arba upėje.

Pažengę žvejai dažniausiai žvejoja kitais būdais, naudodami kur kas įmantresnes meškeres, tačiau jų įrangoje yra ir dar keli ne patys reikalingiausi dalykai, tačiau patyrusiems tai labai palengvina žvejybą ir ją padaro įdomesne. Valtys bene vienas iš smagiausių dalykų, kuri leidžia pasidžiaugti žvejyba ir bet kurio vandens telkinio kampelio. Žinoma, būnant su valtimi nėra taip lengva surasti kur yra žuvis todėl naudojami echolotai. Kas yra valtys tikrai puikiai supranta visi, tačiau echolotai daugeliui gali būti visiškai negirdėtas daiktas.

Tai modernus prietaisas, kuris itin naudinga, jei žvejybai naudojamos valtys. Jis aptinka vandenyje esančias žuvis, todėl plaukiojant galima lengviau rasti vietą, kurioje turėtų būti daugiau laimikių. Dažnai žvejai mėgsta keisti vietas, kur žvejoja, todėl echolotai labai padeda prisitaikyti ir išpešti kiek įmanoma daugiau naudos iš žūklės. Taigi, pastebėjus, jog plūdinė meškerė nebėra taip įdomu, žvejyba galima perkelti į kitą lygį su nauja įrangą. Valtys ir echolotai tikrai leidžia pasidžiaugti žvejyba dar labiau.

Komentarai
Kraunama...