Namai: krosnelė ar židinys?

0 6

Šildymas yra nepaprastai reikalingas dalykas kiekvieno namuose. Šaltasis sezonas tikrai priverčia pagalvoti apie būdus išlaikyti namus jaukius, malonios temperatūros. Galvojantiems ne tik apie šildymą, bet ir apie interjerą, jaukumą, greičiausiai ne kartą į galvą kilo idėja, jog puikiai namuose derėtų krosnelė ar židinys. Jos apgaubia jaukumu, šiluma ir sukuria nepaprastai malonią atmosferą, kuri tikrai kasdien stebina ir namuose gyvenančius, ir tik kartais užsukančius svečius. Vienintelis sunkumas daugeliui yra tai, kad labai sunku apsispręsti koks pasirinkimas namuose yra geriausias. Vienintelis būdas išsiaiškinti – domėtis kas būtent tiks jūsų norams bei lūkesčiams. Tiek krosnelė, tiek židiniai gali būti puikus pasirinkimas, taigi, svarbiausia įvertinti savo individualią situaciją, namus ir panašius dalykus.

Krosnelės turi puikų privalumą, kuris daugeliui labai patinka ir paskatina būtent jos įsigijimą bei įsirengimą namuose. Tai kiek taupesnis variantas, kadangi ji leidžia sutaupyti malkų. Šio varianto skleidžiama šiluma laikosi namuose ilgesnį laiką, todėl praktiškiems žmonėms tai nepakeičiamas pranašumas. Taip pat reikėtų atsižvelgti į krosnelės išvaizdą – vieniems ji žavinga, išskirtina ir daug originalesnė nei židinio, tačiau kai kuriems jie prie interjero, atrodo, netinka. Verta žinoti, jog krosnelė gali būti įvairiausių spalvų, todėl papuošti galima bet kokį interjerą. Tai taip pat yra pigesnis, greičiau įrengiamas variantas, kuris nereikalauja labai daug meistro darbo montuojant krosnelę.

Židiniai yra klasikinis pasirinkimas, kuris matomas daugelyje namų. Pasirinkus žavingą apdailą, galima namuose džiaugtis puikia interjero puošmena. Galima rinktis individualią apdailą, kas tikrai kainuos brangiau, tačiau tikrai galima rasti didelį jau paruoštų židinių su apdailą, kurie derės jūsų namuose. Židiniai šilumą atiduoda greičiau, todėl namai prišyla daug greičiau. Žinoma, reikėtų nepamiršti, jog židinys reikalaus nemažai priežiūros, kam tikrai reikia pasiryžti norint tvarkingo vaizdo namuose.

Perkant krosnelę ar židinį, reikia įvertinti ir kamino technines galimybes jūsų namuose. Svarbu iškart numatyti kaip šviežias oras pateks į pakurą ir kur arčiausiai krosnelės ar židinio galėtų būti kaminas. Taip pat atsižvelkite ir į jums reikiamą galią, kuri priklausys nuo namų dydžio.

Komentarai
Kraunama...