Kremas nuo saulės: kuo skiriasi mineraliniai ir cheminiai SPF filtrai?

0 2

Bet kuriuo sezonu saulė tikrai džiugina, tačiau vertinant ilgalaikę perspektyvą, reikia suprasti, kad jos spindulių įtaką žmogaus jaunatviškai odai ir grožiui nėra tokia ir gera. Žinoma, saulė gyvybiškai svarbi ir taip pat yra puikus vitamino D šaltinis. Visgi ilgas buvimas saulėje nėra geras nei sveikatai, nei odos grožiui, o mėgavimasis įdegiu karštomis saulės dienomis gali būti net labai negera idėja. Jei jums svarbu džiaugtis saule, tačiau įdegis nėra prioritetas, tuomet kremas nuo saulės bus puikus palydovas. Bet kokiu atveju reikia nepamiršti, kad saugotis nuo saulės karščiausiomis jos valandomis reikia būnant namuose. Visais kitais atvejais saugos SPF. Būtina suprasti, kad apsauginės priemonės turi būti tepamos ant atidengtų vietų net ir šaltuoju sezonu – taip pavyks užsitikrinti geriausią odos būklę kaip įmanoma ilgiau. Visgi pasirenkant priemonę nuo saulės, tenka susidurti su daug variantų, kurie gali klaidinti. Mineraliniai ir cheminiai filtrai, skirtingi SPF skaičiai, konsistencijos – kartais nelengva išsirinkti. Taigi, verta sužinoti skirtumus ir tai, kas tinka tam tikram odos tipui.

Cheminiai filtrai pasižymi tuo, kad sugeria skleidžiamą saulės spindulių energiją ir gali ją paversti tiesiog į šilumą. Tokie filtrai skverbiasi į patį viršutinį odos sluoksnį ir turi galimybę nukenksminti visą saulės daromą žalą tam tikrą laiką. Deja, bet jautrios odos savininkams šie filtrai gali būti ne itin tinkami, nes jie gali sukelti alergiją. Taip pat kai kuriems daug labiau norisi rinktis natūralesnius filtrus. Kai kurios priemonės su cheminiais filtrais gali generuoti laisvuosius radikalus, tačiau tai priklauso nuo konkrečių ingredientų priemonėje.

Mineraliniai filtrai pasižymi galimybę atspindėti UV, todėl jų poveikis nesusijęs su cheminėmis reakcijomis. Kitaip sakant toks kremas nuo saulės veikia kaip veidrodis ir yra kur kas mažesnė tikimybė, kad jautriai odai bus sukelta alergija. Daug dažniau tokios priemonės naudojamos vaikams. Puiku tai, kad mineraliniai filtrai saugo taip pat gerai tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių, kai tuo tarpu cheminiai filtrai labiau veiksmingesni prieš UVB.

Komentarai
Kraunama...