Koronavirusas: respiratorių ir apsauginių kaukių svarba

0 3

Virusai tikrai nedžiugina, tačiau dabartinis plačiai pasklidęs koronavirusas yra dar blogesnė jo atmaina, kuri silpną imunitetą ar kitų sveikatos sutrikimų turintiems gali pridaryti daug žalos. Prastesnę sveikatą turintiems ar vyresnio amžiaus žmonėms šis virusas gali labai pabloginti sveikatos būklę, todėl kartais viruso persirgti nepavyksta ir viskas baigiasi mirtimi. Būtent šitas faktas daugelį labiausiai ir gąsdina. Tam, kad būtų galima apsaugoti save nuo viruso ir, žinoma, nekelti grėsmės savo vyresniems artimiesiems, labai svarbu pagalvoti apie geriausią įmanomą apsaugą. Daugelis sakytų, jog geriausia pasilikti namuose ir nekontaktuoti su kitais žmonėmis, tačiau tik nedaugelis turi galimybę likti namuose, nedirbti, nesilankyti parduotuvėse. Daugeliui tenka kaip ir įprastai vaikščioti į darbus, rūpintis artimaisiais, apsipirkti parduotuvėje, kad būtų pasirūpinta maisto atsargomis. Taigi, ką daryti, kai išėjimas iš namų ir kontaktavimas su kitais asmenimis yra neišvengiamas?

FFP2 respiratoriai žinomi kaip viena iš geriausių apsaugų einant į viešas vietas. Nors daugeliui gali pasirodyti, jog norint apsisaugoti užtenka šaliku ar medžiagine kauke prisidengti, deja, yra visai kitaip. Respiratoriai filtruoja orą, todėl nors ir nėra šimto procentų tikimybės, jog neužsikrėsite, tačiau apsauga yra nemenka, nes FFP2 respiratoriai filtruoja net 95 procentus ore esančių įvairių dalelių. Dar geresnę apsaugą gali suteikti FFP3, nes jis filtruoja net 99 procentus. Šie du tipai respiratorių yra ilgą laiką naudojami medicinoje. Taigi, nei vienkartinės veido kaukės, nei medžiaginės veido kaukės tikrai neapsaugos taip kaip FFP3 ir FFP2 respiratoriai.

Medžiaginės veido kaukės iš esmės didelės naudos tikrai nesuteikia, tačiau specialistai teigia, kad tai geriau nei nieko, nes taip sulaikomas kvėpavimo takų sekretas, todėl sergant mažesnė tikimybė, jog bus užkrečiamas kitas asmuo. Taigi, iš esmės medžiaginės kaukės saugo kitus asmenis ir tai vis tiek yra tinkamas būdas apstabdyti viruso plitimą. Jeigu norisi apsaugoti save, tuomet rekomenduojama rinktis respiratorius. Taip pat kaip papildomą apsaugą žmonės naudoja skydus veidui, kuriuos jau galima pastebėti ne tik medicinos įstaigose, bet ir parduotuvėse ant darbuotojų veidų. Kaip pagrindinė apsauga ji nėra itin veiksminga, tačiau kaip papildoma apsauga tai tikrai vertas dėmesio variantas.

Komentarai
Kraunama...