Kilimų valymas: liaudiški patarimai

0 2

Dėmės kilimuose tikrai neatrodo dailiai, tad norisi jas visada kuo greičiau pašalinti. Dėmėms užsibuvus, jas pašalinti darosi tik sunkiau, todėl rekomenduojama laiko negaišti ir skirti kilimui dėmesį vos tik kas nors ant jo išpilama. Žinoma, greičiausiai daugelis yra susidūrę su tokiais atvejais, kai dėmė, atrodo, nesivalo, kad ir ką benaudotum. Jokios valymo priemonės iš pirmo žvilgsnio netinka ir visi žinomi būdai neveikia. Tokiais atvejais gali padėti labai gerai vertinamos ir kitų patariamos kilimų valymo priemonės arba liaudiški metodai kilimą išvalyti. Be abejonės kiekviena dėmė gali būti skirtinga ir nebūtinai jai tiks kitų žmonių patarimai, tačiau išbandyti tikrai būtina visus įmanomus metodus.

Kilimų valymo priemonės gali būti atrandamos ir internete, kur tikrai galima paskaityti apie veiksmingiausius produktus, kuriuos įvertina juos naudoję asmenys. Deja, kartais įvykus nutikimui, po ranka valymo priemonės gali ir nebūti, todėl tenka būti išradingesniems ir dėmes naikinti namuose esamais produktais.

Raudonojo vyno dėmę būtina naikinti vos tik užpylėte jo ant kilimo. Tarp liaudiškų priemonių šiuo atveju puikuojasi druska. Taigi, visų pirma ant vyno dėmės pilkite šiek tiek vandens ir sausinkite popieriniu rankšluosčiu. Kartokite tai kelis kartus, kol sugeriama kiek įmanoma daugiau vyno. Tą suprasti galima bus iš rausvos vandens spalvos. Tuomet pabarstyti dėmės vietą reikia smulkia druska. Kai druska tampa sausa, ją reikia nusiurbti. Jeigu dėmė nedingsta per vieną kartą, pakartoti tokį valymą reiki kelis kartus. Šviežioms dėmėms naikinti gali tikti ir actas. Sudrėkinus dėmę, ją galima nupurkšti actu ir po poros minučių ją nusausinti. Šis valymo būdas taip pat turi būti kartojamas kelis kartus. Kilimų valymo priemonės tikrai ne visada gali būti pakeičiamos tokiais produktais kaip actas ar druska, tačiau kai kuriais atvejais tikrai puikiai išgelbėja situaciją.

Greičiausiai ir taip aišku, jog geriausia, kai valymo priemonės nebūna reikalingos išvis. Tačiau tai reiškia, kad ir kilimas neturi būti išterliotas ar išteptas. Kaip to pasiekti? Stenkitės visuomet paprašyti svečių, jog nusiimtų batus prieš lipant ant kilimo. Verta gyvūnų labiausiai pamėgtas vietas uždengti kokiu nors jiems skirtu pledu. Dar vienas puikus patarimas – neleisti vaikams valgyti sėdint ant kilimo.

Komentarai
Kraunama...