Kaip rūšiuoti?

0 4

Norint atliekomis mažiau teršti gamtą ir prisidėti prie kiek ekologiškesnio gyvenimo, tikrai verta rūšiuoti. Žinoma, visų pirma, reikia nepamiršti, jog geriausias būdas tausoti žemė, yra renkantis kuo tokius pirkinius, iš kurių būtų kuo mažiau atliekų. Taip pat nuostabu, jei gebama atsisakyti plastiko, kuris yra viena didžiausių šių laikų problemų. Gausu įvairiausių kitokių alternatyvų, kurios leidžia išvengti plastikinių pakuočių, maišelių ir pan. Konteineriai skirti rūšiavimui visuomet pastatyti prie daugiabučių, juos turi ir gyvenantys nuosavuose namuose, todėl tereikia žinoti ką kur dėti ir kokios atliekos yra tinkamos. Jei turima atliekų, su kuriomis nežinoma ką daryti galima rinktis paslaugą – šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taip atliekomis pasirūpinama tinkamai, o vargti patiems nereikia. Visgi rūšiavimo išmokti būtina, tad ką reikėtų įsiminti labiausiai?

Atskirti popierių, kartoną, plastiką, metalą bei stiklą sugeba kiekvienas, taigi, įdėti juos į jiems skirtus konteinerius problemos nebus. Visgi atsiranda labai dažna bėda – ne visuomet į juos įdedamos tinkamos pakuotės ar daiktai. Pavyzdžiui, kai kurie galvoja, jog elektroniką galima dėti į metalo ar plastiko konteinerius, tačiau tokie dalykai yra pagaminti iš daug įvairiausių detalių, kurios būna skirtingų medžiagų, todėl neveikianti ir nepataisoma elektronika turi būti ardoma ir išrūšiuojama. Jei nežinote kur dėti elektroniką ir neturite galimybės patys jos pristatyti į specialias vietas ar atliekų aikšteles, kur jos priimamos, tuomet šiukšlių išvežimas Vilniuje bus labai naudingas.

Ko dar negalima daryti – tai mesti nešvarių pakuočių į rūšiavimo konteinerius. Riebalų pilnos skardinės ar neišplautos plastiko pakuotės nebus tinkamos perdirbimui ir greičiausiai užterš ir kitas atliekas tuose konteineriuose. Tai vienintelis dalykas į ką tikrai verta atsižvelgti, visa kita yra gana lengva. Tarkime, išmetant kartonines dėžes net nebūtina nuplėšti lipnios juostos, o išmetant stiklainius nebūtina nugramdyti etikečių. Šie dalykai tikrai palengvina rūšiavimą, tad galvojantiems, jog tai sunku ar neįmanoma reikėtų suprasti, kad pagrindo taip galvoti nėra. Sąmoningumas kalbant apie atliekas šiuo metu labai reikalingas tad labai džiugina kiekvienas dėl aplinkos gerovės besistengiantis žmogus.

Komentarai
Kraunama...