Kaip reikėtų apsisaugoti nuo koronaviruso?

0 2

Didelę grėsmę visame pasaulyje keliantis koronavirusas spėjo išgąsdinti daugelį žmonių. Visgi šis virusas ne tik pablogina sveikatos būklę, tačiau kartais paūmindamas jau turimas ligas ar sutrikimus gali iššaukti ir mirtį. Dėl šios priežasties daugeliui kyla klausimų kaip geriau apsisaugoti, nuo ko pradėti, ką naudoti, jog virusas neplistų. Žinoma, specialistai stengiasi su tokia situacija supažindinti kiekvieną, pranešdami ir kokios priemonės padės nesusirgti, ir ko reikėtų nedaryti ar daryti, jog tokia situacija išsispręstų greičiau. Nei vienam karantinas tikrai nebuvo malonus laikotarpis – visgi negalėti atlikti veiklų, kurios buvo tapusios įprasta kasdienybe gali turėti įtakos gyvenimo kokybei. Tad nors daugelis buvimu namuose galėjo pasimėgauti, kai kuriems tai tikrai nebuvo labai didelis privalumas.

Žinoma, nekontaktavimas su kitais žmonėmis ir buvimas namuose yra pagrindinė apsisaugojimo priemonė, kuri yra veiksminga kovoje su virusu. Tačiau, kad ir kaip lengva galėtų atrodyti tiesiog būti namuose, kartais tai nėra išpildoma, nes reikia apsilankyti ir parduotuvėje, ir pas daktarus. Kartais reikia ir vyresniaisiais šeimos nariais pasirūpinti, kurie gyvena užmiestyje. Atsiranda įvairiausių priežasčių dėl kurių tenka išeiti iš namų, tačiau net ir karantinui pasibaigus lankymasis viešose vietose gali būti pavojingas dalykas, todėl svarbu tinkamai tam pasiruošti. Bene geriausiai apsaugoti gali FFP3 respiratoriai.

Nors daugelis nešioja vienkartines medicinines kaukes, tačiau specialistai geresniam apsisaugojimui pataria rinktis kokybiškesnes priemones. FFP3 respiratoriai filtruoja 99 procentus ore esančių dalelių, įskaitant ir virusus bei bakterijas. Tai labai kokybiškas variantas bijantiems dėl savo sveikatos. Labiausiai sveikata rizikuoja dėvintys medžiagines kaukes, kadangi kontakto metu jos nuo viruso neapsaugo, tačiau jei abu kalbantys žmonės yra su medžiaginėmis kaukėmis, tikimybė užsikrėsti vieniems nuo kito yra tikrai mažesnė nei būnant be jų. Daugelis specialistų ragina rinktis rimtesnes priemones, tačiau medžiagines kaukes įvardina kaip geresnį variantą nei nieko nedaryti. Bet kokiu atveju svarbu atsiminti, jog didesnei apsaugai verta rinktis medicinines kaukes, apsauginius skydelius, o taip pat padės ir itin gerai filtruojantys FFP3 respiratoriai. Taip iš namų išeiti tikrai bus saugiau.

Komentarai
Kraunama...