Kaip įrengti tinkamą kambarį alergiškam vaikui?

0 18

Vaikams, kurie nuo mažens alergiški dulkėms, jų erkutės ar kitiems dalykams, dažniausiai reikia ir tinkamo kambario, kuriame būtų kuo mažiau medžiagų, kurios galėtų iššaukti alergijas. Nepatartina tokiame kambaryje laikyti kilimų ar prastos medžiagos užuolaidų. Taip pat vertėtų vengti dulkes renkančių daiktų, žaislų ar baldų. Vaikų kambario baldai neturėtų būti aptraukti nenatūralia minkštąja dalimi, kadangi gali nesunkiai sukelti alergiją. Geriau rinktis natūralius ar specialios sintetikos, sukurtos alergijų turintiems žmonėms, gaminius. 

Kietieji vaikų kambario baldai gali būti įvairiausių medžiagų, tačiau geriausia rinktis medį, kuris yra labai universalus. Vertėtų nepamiršti, kad vaikui labai svarbi yra lova, todėl parinkti čiužinį reikėtų vėlgi pagal galimas medžiagas, kurios nepakenks. Galima sakyti, kad visos medžiagos namuose turi būti parinktos labai atsargiai, tariantis su specialistais. Kiekvienas vaikas gali būti alergiškas skirtingiems dalykams. 

Valyti kambarį, kuris priklauso vaikui su alergijomis, yra gana sudėtinga, nes negalima naudoti įprastų cheminių valymo priemonių, kurias daugelis naudoja. Vaikų kambario baldai gali būti lengvai nuvalomi šluoste, užtikrinant, kad nuimamas dulkių sluoksnis, tačiau pats kambarys turi būti ir plaunamas bei siurbiamas reguliariai. Plauti kambarį reikėtų su natūraliomis priemonėmis ir jei tokių pirkti nerandate, tenka suktis patiems ir pasigaminti savo valiklių. Internete apstu receptų kokias natūralias priemones galima naudoti riebalų valymui, o kokias tiesiog grindų plovimui.

Alergijų turinčiam vaikui ne tik svarbu kokybiški patalai, vaikų kambario baldai bei čiužinys bet ir reguliarus patalpos vėdinimas. Per tam tikrą laiką prisikaupia bakterijų arba drėgmės, kuri gali daryti neigiamą įtaką vaiko organizmui. Dėl prasto vėdinimo ir drėgmės gali atsirasti net ir pelėsio, kuris kenkia net ir suaugusiam. Panaikinti pelėsį tenka specialiomis priemonėmis, kurios irgi neigiamai veikia žmogaus organizmą, tad daug geriau išvengti šio nemalonumo kiekvieną dieną vėdinant namus ir ypač vaiko kambarį. Geriausia, jei namuose įrengtas rekuperatorius, kuris automatiškai įleidžia šviežio oro į namus ir išstumia senąjį. 

Minkšti žaislai vaiko kambaryje irgi neturėtų mėtytis, jeigu vaikas alergiškas. Tokie žaislai intensyviai traukia dulkes, o jos išprovokuoja nemalonius alergijos simptomus. Geriausi žaislai alergiškam vaikui yra tie, kuriuos galima drėgnai valyti bei nesunkiai išplauti. 

Komentarai
Kraunama...