Kaip apsisaugoti nuo naujojo koronaviruso?

0 4

Sveikatos apsaugos ministerija teikia tikrai ne vieną rekomendaciją, kurios gali padėti pristabdyti naujojo viruso plitimą. Šis koronavirusas yra kur kas pavojingesnis silpną imunitetą turintiems bei lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, todėl nemažai atvejų pasaulyje baigiasi mirtimi, kai dėl viruso turimi sveikatos sutrikimai paūmėja. Kad taip nenutiktų didelį vaidmenį tokioje situacijoje atlieka apsauginės priemonės, iš kurių svarbiausia yra apsauginė kaukė. Ją dėvėti reikia nuolat, jei rodomasi viešose vietose, kontaktuojama su žmonėmis, kurių sveikatos būklė nėra žinoma. Karantino metu tai buvo privaloma priemonė, todėl nenuostabu, jog situacijai pablogėjus kaukės ir vėl gali tapti reikalingu atributu visose parduotuvėse bei kitose viešose uždarose patalpose. Dalis žmonių savo saugumui užtikrinti ją dėvi kasdien, net jei nėra privalomos – taip sumažėja tikimybė virusui plisti.

Kaip minėta didžiausias dėmesys krypsta į kvėpavimo takų apsauga. Dirbantiems ne sveikatos sektoriuje užtekti gali ir paprastos vienkartinės veido kaukės, kuri gali apsaugoti nuo viruso apie 2 valandas. Sudrėkusi kaukė tampa nebeveiksminga, todėl ją reikia nuolat keisti. FFP2 respiratoriai šiuo atveju būtų geresnė apsauga tiems, kurie su kauke prabūti turi ilgiau ir negalvoja jos taip dažnai keisti. Tokios kaukės veiksmingos apie 8 valandas. Jos dažniausiai naudojamos medicinos sektoriuje dirbančių žmonių, tačiau yra rekomenduojamos visiems norintiems geriau save apsaugoti. FFP2 respiratoriai filtruoja 94 procentus ore esančių dalelių, todėl sumažėja tikimybė į organizmą patekti virusams bei bakterijoms. Dėvint tiek paprastas kaukes, tiek respiratorius reikia nuolat dezinfekuoti rankas ir neliesti kaukės bei veido.

Nors FFP2 respiratoriai bei kitos veido kaukės yra pagrindinė apsauga, rankų švaros palaikymas turi labai daug įtakos užsikrėtimo tikimybės sumažinimui. Visgi su jomis liečiama labai daug paviršių, daiktų, ypač kai esama viešojoje vietoje, parduotuvėse. Dezinfekuoti rankas galima ne tik plaunant jas muilu, tačiau ir su dezinfekavimo skysčiu. Jų galima nusipirkti itin patogių nešiojimuisi – nedideli buteliukai gali tilpti ir į kišenę bei rankinę, todėl visada pavyks šalia turėti priemonę, kuri užtikrina rankų švarą. Taip pat viešose vietose galima dėtis pirštines kaip papildomą apsaugos priemonę.

Komentarai
Kraunama...