Kada ir kaip reikia tinkamai apsisaugoti nuo saulės?

0 6

Vasaros metu įdegio kremai su spf dažniausiai yra savaime suprantami dalykai, tačiau tikrai ne visi žino kodėl juos reikia naudoti. Kol vieni tausoja savo odą ir stengiasi prieš kiekvieną deginimąsi ar išėjimą laukan pasitepti specialiu, apsaugančiu kremu, kiti nori kuo labiau įdegti ir džiaugtis rudą atspalvį įgavusia oda. Nors per ilgą laiką susiformavo požiūris, jog įdegusi oda yra daug gražesnė, deja, taip pat reikia žinoti, jog kuo daugiau mėgaujamasi saulės voniomis, tuo greičiau oda sensta, tampa nebe tokia stangri, elastinga. Nudegimai saulėje ypač paveikia odos būklę, todėl besaikis deginimasis gali būti labai prastas pasirinkimas kiekvienam žmogui. Degintis galima ir su apsauga nuo saulės, taip sumažėja nudegimų tikimybė, tačiau ir įdegti gali būti sunkiau. Visgi būtent taip degintis ir rekomenduojama, geriau įdegti mažiau, bet būti tinkamai apsisaugojus.

Kremas nuo saulės, losjonai, kūno dulksnos – visi šie produktai šiais laikais gali turėti spf, todėl apsauga nuo saulės nėra sunkiai pasiekiama. Bent vieną iš šių priemonių reikia turėti su savimi kaskart ruošiantis degintis. Verta nepamiršti, jog apsaugą reikia atnaujinti kas kelias valandas ir kiekvieną kartą po maudymosi, jei norisi, kad ji būtų veiksminga. Būtina suprasti, kad kuo oda šviesesnė, mažiau pratusi prie saulės, tuo lengviau galima nudegti, todėl dedant apsauginį kremą jo nereikia gailėti. Daugelis jo naudoja per mažai, todėl priemonės su spf gali būti ne tokios veiksmingos kokios turėtų.

Ne visi supranta, tačiau apsauga nuo saulės reikalinga nebūtinai tik vasaros metu. Juk pavasarį, rudenį taip pat gali būti šiltų, giedrų dienų, kai kūnas nėra pilnai pridengiamas drabužiais. Tuomet saulės daroma žala būna nukreipta į veidą, rankas, kurios būna atidengtos. Nenorintiems, kad oda atrodytų vyresnė nei iš tiesų yra labai naudinga žinoti, jog saulė oda pasiekia net šaltuoju sezonu, kai oras atrodo visiškai niūrus, yra apsiniaukę. Taigi, itin tausojantiems odos būklę, apsauga nuo saulės gali būti naudojama visus metus. Tokiais atvejais užtenka pasitepti veidą, kaklą bei rankas – tas sritis, kurios būna atidengtos. Žinoma, jei būnama namuose ar kitose uždarose vietose, tuomet apsauga nuo saulės tikrai nėra itin reikalinga.

Komentarai
Kraunama...