Įtempiamos lubos: rūšys ir montavimas

0 13

Interjeras labai svarbus kiekvienam žmogui, nes aplinka labai veikia nuotaiką, tad jaukumas vienas esminių dalykų kuris leidžia namuose atsipalaiduoti bei jaustis saugiai. Netvarkingos sienos, lubos ar negražūs baldai tikrai nesukurs malonios aplinkos, todėl visuomet reikia skirti dėmesio ir bendram namų vaizdui. Viena iš problematiškiausių namų vietų dažnai būna lubos, nes jos linkusios pradėti trupėti, nuo jų dažnai lupasi dažai, atsiranda įdubimų bei įtrukimų. Nors anksčiau vienintelis būdas jas sutvarkyti būdavo jų tinkavimas, lyginimas bei dažymas, dabar galima rasti ir kitokių alternatyvų. Vienas iš būdų greitai sutvarkyti netvarkingai atrodančias lubas yra įtempiamų lubų montavimas.

Įtempiamos lubos gali būti kelių rūšių. Pavyzdžiui, plėvelė gali būti polivinilchlorido, kitaip dar vadinama pvc. Ji gana neigiamai veikiama žemos temperatūros, tad tokią plėvelę patariama naudoti tik ten, kur patalpos yra šildomos. Įtempiamų lubų montavimas gali būti ir su kitomis plėvelėmis, kurios pasižymi kitokiomis savybėmis – galima naudoti poliesterio audinį, tačiau jos gali būti naudojamos ne visur. Tačiau ši plėvelė yra tvirta ir tinkanti nešildomose patalpose, tad kiekvienas turi pasirinkti sau tinkamiausią variantą. Paviršiai plėvelių gali būti blizgūs – veidrodiniai, lakuoti, su spindesiu – toks paviršius sukuria didesnį erdvės įspūdį, todėl tai viena populiariausių plėvelių rūšių. Satininės plėvelės yra variantas tarp blizgaus ir matinio paviršiaus. Matinės plėvelės primena dažytas lubas, tad norintiems neutralaus varianto, toks įtempiamų lubų montavimas tiks labiausiai. Taip pat lubos gali būti vieno arba kelių lygių. Dviejų ir daugiau lygių pagalba galima paslėpti vamzdynus, skirtingus atspalvius, laidus ir visus kitas negražiai bendram interjere atrodančias detales.

Pats įtempiamų lubų montavimas vyksta greitai, kadangi nereikia sunkaus pasiruošimo. Pats procesas užtrunka vos kelias valandas ir jau tą pačią dieną pavyksta džiaugtis gražiomis lubomis. Darbuotojai dažniausiai išmatuoja patalpas, įrengia karkasą ir pradeda plėvelės tvirtinimo darbus. Darbas užbaigiamas patalpos kaitinimu, kad plėvelė pasidarytų tąsi ir būtų lengvai ir kokybiškai pritvirtinama prie karkaso. Temperatūrai vėstant plėvelė po truputį traukiasi ir tampa ypač lygi bei įgauna savo formą.

Komentarai
Kraunama...