Gaisras: kas sukelia pavojų?

0 7

Bet kurioje patalpoje galima surasti daiktų, galinčių sukelti nelaimę. Nors daugelis įsivaizduoja, jog gaisras yra gana retas reiškinys ir nutinka tik labai neatsargiems – deja, tai nėra tiesa. Daugelis net nežino, kad išeiti iš namų palikus bet kokį elektros prietaisą prijungtą prie elektros lizdo, net jei pats prietaisas yra išjungtas, padidina gaisro riziką. Taigi, televizorius, skalbimo mašina, virtuvinis kombainas ar elektrinis šildytuvas gali sukelti daug nemalonumų jų neprižiūrint. Specialistai rekomenduoja elektros prietaisus iš elektros lizdo išimti net tuomet, kai einate miegoti.

Lygiai taip pat pavojų gali sukelti ir gamyklose, fabrikuose esantys aparatai ar palikti veikti kompiuteriai ofisuose. Nors tai nėra itin dažni atvejai dėl gerų elektros sistemų ir prietaisų apsaugos, tačiau galimybės nelaimei tikrai padidėja. Pramoniniuose pastatuose elektros įrenginiai dažniausiai būna didesnių gabaritų, rimtesni, tad žala, kurią jie gali padaryti yra dar didesnė. Tinkamai jų neišjungus, kilęs gaisras gali suniokoti visą pastatą, dėl ko patiriama didžiulė turtinė žala, o kartais gali būti ir netekusių gyvybės.

Gaisrui visuomet reikia būti pasiruošus, tad namuose privalomi dūmų detektoriai, kurie praneša apie gaisro galimybę namuose, darbe. Taip pat verta pagalvoti apie atitinkamą čiaupą visuose namų aukštuose, kad gaisras galėtų būti greitai užgesinamas. Pramoniniuose pastatuose turėtų būti įrengti priešgaisriniai vartai, kurie puikus sprendimas norint apsaugoti didelis patalpas, ypač tokias kaip sandėliai. Priešgaisriniai vartai pasižymi tuo, kad suveikus gaisro signalizacijai užsidaro ir neleidžia ugniai prasiveržti į kitas patalpas. Žinoma, taip ugnis yra tik sulėtinama, tačiau priešgaisriniai vartai užtikrina, kad iki kol atvyks pagalba žalos bus padaroma daug mažiau nei galėtų.

Sukelti gaisrą bet kokioje patalpoje gali ne tik elektros prietaisai, bet ir netvarkingi kaminai, krosnys, kurios nėra reguliariai valomos. Rūkantys žmonės prie pastato ar pastate taip pat gali sukelti gaisrą, o ką jau kalbėti apie be priežiūros paliktas degančias žvakes. Labai svarbu, kad degių medžiagų nebūtų ten, kur dega atvira ugnis, rūkoma ar yra nesutvarkyta elektros instaliacija.

Komentarai
Kraunama...