Gaisrą sukeliantys daiktai

0 7

Tiek namuose, tiek darbe, gamyklose ar fabrikuose gausu gaisrą sukelti galinčių daiktų. Kiekvienas elektrinis prietaisas gali tapti skaudžios nelaimės priežastimi, o ką jau kalbėti apie degti be priežiūros paliktas žvakes. Darbuose dažnai būna gausu išmanių įrenginių, o fabrikuose ar gamyklose įvairiausių su elektra veikiančių mašinų. Tai gaisro galimybės slepiasi už kiekvieno kampo, tačiau daugelis vis dar neinvestuoja į apsaugą nuo gaisro bei jo prevenciją, kadangi gaisras neatrodo kasdieniškas įvykis, tad sunku patikėti, kad tokia nelaimė gali nutikti bet kam.

Deja, bet gaisras nėra jau toks neįtikėtinas dalykas. Dabartiniame pasaulyje jo sukėlėjų tikrai labai daug ir kiekvieno namuose jų tikrai ne vienas, na, o pramoniniuose ar komerciniuose pastatuose jų galima rasti dar daugiau. Specialistai nerekomenduoja palikti per naktį įjungtų indaplovių ar skalbimo mašinų, o kadangi daugelis net neįtaria, kad per naktį į elektros lizdą įkištų šių prietaisų palikti negalima, tai atrodo normalu. Dėl šio požiūrio kartais tenka susidurti su gaisru. Lygiai taip pat nepatartina palikti prietaisų elektros lizde kai išvykstate iš namų. Skalbyklose ar gamyklose visa technika taip pat turi būti išjungta, kadangi gali sukelti labai didelius gaisrus.

Žinoma, dideliuose pastatuose, pramoninėse patalpose gali būti įrengti priešgaisriniai vartai, dėl kurių gaisro baimė tampa ne tokia didelė, nes jie gali sulėtinti ugnies plitimą sandariai uždarant kai kurias patalpas. Priešgaisriniai vartai būtinas dalykas sandėliuose ir kitokiose patalpose, kur ugnis gali padaryti labai daug turtinės ar neturtinės žalos. Vos įsijungus gaisro signalizacijai, priešgaisriniai vartai užsidaro, todėl ugnis į kitas patalpas taip greitai neprasiveržia, nes ugniai atsparios medžiagos sulėtina jos galimybes plisti.

Darbe ar namuose gali gaisrą sukelti ir neatsargumas, ypač jei rūkote ar mėgstate deginti žvakes. Ne vietoje numesta neužgesinta cigaretė gali būti nemalonaus įvykio priežastis, net jei tai buvo padaryta lauke šalia kokio nors pastato. Namuose žvakės ir cigaretės yra viena iš dažniausių priežasčių dėl prasidėjusios liepsnos. Taigi, labai svarbu suprasti, jog gaisras gali būti paskatintas ir neatsargumo.

Komentarai
Kraunama...