Daiktai, galintys sukelti gaisrą

0 8

Apie daugelį daiktų, paliekamų be priežiūros, niekuomet nepagalvojame, tačiau jie gali turėti didelės įtakos gaisro atsiradimui. Tiek namuose, tiek darbe, gamyklose ar kitose pramoninėse patalpose daugelis nesivargina elektros prietaisų atjungti nuo elektros lizdo, kadangi per naktį palikti juos įjungtus atrodo normalu. Deja, bet specialistai pataria tokių klaidų nedaryti, ir nesvarbu ar dienai ar nakčiai elektros prietaisai lieka įjungti į elektros lizdą, jei jie neprižiūrimi, tai kelia didelį pavojų. Gaisrai pastatuose yra labai pavojingi žmonių gyvybei, tad jeigu nesate apsisaugoję nuo gaisro galimybės, reikia elgtis atsargiai ir apgalvotai tiek savo namuose, tiek darbo aplinkoje.

Kad gaisro daroma žala būtų mažesnė dažnai didelėse patalpose, įvairiausiuose sandėliuose ar fabrikuose dažnai įrengiami priešgaisriniai vartai, saugojantys nuo liepsnos plitimo. Priešgaisriniai vartai yra pagaminti iš ugniai atsparesnių medžiagų, todėl jie kurį laiką atlaiko liepsnos daromą žalą ir neleidžia jai pasklisti po kitas patalpas. Taip prarandama daug mažiau turto, išvengiama didesnės žalos. Priešgaisriniai vartai – tai pramoninių pastatų sprendimas, kuris puikiai veikia, tačiau namuose reikia imtis kitokių priemonių gaisro vengimui ar ugnies malšinimui. Pirmiausia, svarbu turėti dūmų detektorių, kadangi laiku pastebėtas gaisras gali būti greitai suvaldomas ir užgesintas.

Sumažinsite gaisro tikimybę, jei nepaliksite savo išmaniųjų telefonų krautus per naktį. To nereikėtų daryti su jokiais išmaniaisiais įrenginiais, kadangi jie gali sprogti ir sukelti liepsną. Niekuomet negalima būti tikram kada gali namuose dėl tokių dalykų kilti gaisras. Labai nesaugu palikti žvakę be priežiūros, tad žvakių mėgėjams reikėtų visad patikrinti ar ji užgesinta prieš išeinant iš kambario. Rūkymas namuose taip pat viena iš priežasčių, kodėl įvyksta tiek daug gaisrų nuosavuose namuose.

Kartais pamirštamas labai svarbus dalykas – ilginamasis laidas. Tai, jog prie šio laido neprijungtas joks prietaisas nereiškia, kad pats ilginamasis laidas nėra pavojingas, kai yra įkištas į elektros lizdą. Taigi, prieš išeinant iš namų reikia patikrinti net ir tokius įrenginius. Gaisro tikimybė namuose ar kitose patalpose taip pat sumažėja jei krosnis ir kaminas yra valomi reguliariai.

Komentarai
Kraunama...