Ar veido kaukės gali apsaugoti nuo viruso?

0 8

Koronavirusui plintant labai daug dėmesio susilaukia apsauginės kaukės, kurios padeda išvengti užsikrėtimo ir taip pat apsaugo kitus, jei sergate. Kaukių dėvėjimas yra viena geriausių priemonių norint apsisaugoti viešose vietose nuo viruso. Vienkartinės kaukės neapsaugo šimtu procentu, todėl kartu su šia apsaugos priemone reikia naudoti papildomas. Geriausia visuomet palaikyti higiena, dezinfekuoti rankas arba pastoviai jas plauti muilu, naudoti kaukes bei laikytis etiketo čiaudėjant bei kosėjant. Bėda ta, kad daugelis naudojant kaukes nesilaiko kai kurių taisyklių ir jas užsideda, kai jos jau būna užterštos. Tik kruopščiai jas užsidėjus, galima džiaugtis veiksmingesne apsauga.

Vienkartinės kaukės turi būti užsidedamos taisyklingai, dengiant nosį, burną bei smakrą. Tarpu turi būti kuo mažiau, kad kenksmingos dalelės, virusas, bakterijos negalėtų pro juos prasiskverbti. Žinoma, kas dažnai yra pamirštama – tai kaukės užsidėjimas švariomis, nuplautomis arba dezinfekuotomis, rankomis. Tuomet kaukė užsidedama neužteršta ir yra veiksminga bei funkcionali. Jau dėvint kaukę reikia atsiminti, kad jos lieti rankomis nerekomenduojama, kadangi taip gali persiduoti infekcija, virusas. Vienkartinės kaukės nusiimamos turi būti taip pat jos pačios neliečiant, liesti galima tik raištelius. Darydami viską pagal taisykles užtikrinsite sau didesnę apsaugą.

Kaukės turėtų būti keičiamos tuomet, kai pajaučiama, jog jos yra sudrėkusios, kadangi tuomet tokia terpė leidžia bakterijoms lengvai daugintis ir vienkartinės kaukės tampa itin pažeidžiamos. Pakartotinai jų naudoti nerekomenduojama, todėl svarbu jas išmesti.

Vienkartinės kaukės nėra vienintelis būdas apsisaugoti nuo viruso. Specialistai rekomenduoja dažnai plauti rankas, naudoti dezinfekcinį skystį. Patariama jo visuomet turėti su savimi, jei lankomos parduotuvės ir panašios viešos vietos. Nuo kitų žmonių labai patartina laikytis didesniu nei vieno metro atstumu. Pati geriausia apsauga yra nekontaktavimas su kitais žmonėmis. Buvimas namuose, kai tik tai yra įmanoma užtikrins, kad kontaktuojate su sergančiaisiais kiek įmanoma mažiau. Taip pat labai pagelbėti gali respiratoriai, kurie užtikrina dar geresnę apsaugą nei paprastos vienkartinės kaukės. Padėti parduotuvėse gali pirštinės bei apsauginiai veido skydai. Vėdinkite patalpas kiek įmanoma dažniau, net ir lango, durų atidarymas yra geriau nei nieko.

Komentarai
Kraunama...