Apsauginės kaukės vaikams: ar reikia?

0 2

Apsauginės kaukės šiuo metu viešose vietose yra privalomos kiekvienam, tačiau ne visi yra susipažinę kokios taisyklės uždarose viešose vietose galioja vaikams. Vieni norėdami apsaugoti vaikus nuo naujojo koronaviruso deda kaukes, kiti leidžia vaikams parduotuvėse būti ir be jos. Iš tiesų apie tai garsiai pasisako ir medikai nurodydami kam kaukės gali padėti, o kam pakenkti. Iš tiesų kaukės nenešioti reikėtų tik patiems mažiausiems, na, o paaugusiems vaikams rekomenduojama jas dėvėti. Jei vis dar abejojate ar parduotuvėje reikėtų vaikui uždėti kaukę, verta pasidomėti ką apie tai sako gydytojai.

Vaikams, kurių amžius yra iki 2 metų, patartina kaukės nedėti, kadangi tai gali labiau pakenkti nei padėti. Tiesa ta, kad už virusą pavojingesnė jiems yra hipoksija, todėl ir kaukių nešiojimas tikrai nepagerins situacijos. Vaikų plaučiai yra mažesni, todėl jiems reikia kvėpuoti dažniau, o kaukė tam gali ir trukdyti. Tuo labiau, kad vaikai per burną kvėpuoti kurį laiką nemoka, kvėpavimas su kauke gali labai apsunkti. Yra tikimybė mažiems vaikams su ja uždusti, nes vis iš naujo įkvepiamas CO2, kurį vaikas iškvepia. Baisu tai, kad tokio amžiaus vaikai nebūtinai supranta, jog gali kaukę nusiimti, o atsitikus kokiai nors problemai, tėvai ne visada gali pastebėti. Būtent todėl itin mažiems vaikams dėti jos nereikia, tačiau tiems, kurie jau yra vyresni nei 2 metų, kaukės yra rekomenduojamos.

Taip pat svarbu žinoti, jog apsauginės kaukės iš medžiagos nėra itin veiksmingos apsisaugojime, todėl siūloma naudoti vienkartines kaukes arba respiratorius. Būtent respiratoriai suteikia geriausią apsaugą, nes šios apsauginės kaukės filtruoja orą, todėl didžioji dalis kenksmingų dalelių nepatenka į organizmą. Medžiaginės kaukės nieko nefiltruoja, todėl apsaugoti gali tik tuomet kai ją naudoja užsikrėtę virusų asmenys tam, kad nepaskleistų viruso aplinkoje. Jei geros apsaugos reikia trumpam laikui, geriau rinktis vienkartines kaukes, jos prisitaikys ir prie vaikų bruožų. Šios apsauginės kaukės taip pat yra kur kas efektyvesnės nei medžiaginės. Dažniausiai pasirenkamos tris sluoksnius turinčios vienkartinės kaukės.

Komentarai
Kraunama...